Czy Ibutamoren jest legalny?

Kwestia legalności Ibutamorenu w sportach jest kontrowersyjna. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Ibutamoren nie jest sterydem anabolicznym, to mimo to został zakazany przez światową Agencję Antydopingową (WADA) i uznano go za doping.

W Unii Europejskiej Ibutamoren został zatwierdzony jako środek do użytku medycznego przez odpowiednią agencję EMA. Ograniczenie spowodowało, że nie jest dostępny na receptę i nie został zatwierdzony do leczenia schorzeń.

Kup Ibutamoren online jako suplement diety lub środek do badań chemicznych. Środki te zazwyczaj nie są oficjalnie przeznaczone do spożycia przez ludzi. Mimo to, wiele osób nabywa Ibutamoren w celach spożycia i użytku osobistego, zwłaszcza w społeczności kulturystycznej i fitness.

Przed zakupem Ibutamorenu zaleca się sprawdzenie lokalnych regulacji dotyczących tego środka. Istotne jest też przeanalizowanie ryzyka i konsekwencji zdrowotnych przez osoby, które na własne ryzyko decydują się na stosowanie tego dopingu.

Co daje Ibutamoren?

Kulturyści ze szczególnym optymizmem patrzą w kierunku Ibutamorenu jako pomocy w codziennym treningu – w budowaniu siły i masy mięśniowej. Jego zadaniem jest stymulowanie hormonu wzrostu, który szczególnie przydatny jest osobom, którym zależy na szybkim wzroście masy mięśniowej.

Stosowanie tej substancji zdaniem społeczności kulturystów powoduje:

  • Redukcję tkanki tłuszczowej – uważa się, że Ibutamoren pomaga w pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Ma zwiększać tempo metabolizmu i jest stosowany przy redukcji.
  • Poprawę regeneracji – zwiększone poziomy konkretnych substancji po zażyciu Ibutamorenu mają przyspieszać regenerację po intensywnych treningach. Uważa się, że dzięki temu niwelują ryzyko urazów i zjawisko przetrenowania.
  • Wzrost masy mięśniowej – regularnie i odpowiednie stosowanie Ibutamorenu to przede wszystkim pomoc w gromadzeniu masy mięśniowej. Proces ten wspiera stymulacja produkcji hormonów wzrostu.

Skutki uboczne Ibutamorenu

W branży Ibutamoren jest uważany za stosunkowo bezpieczny i jako alternatywa dla tradycyjnych sterydów anabolicznych. Należy jednak pamiętać, że jego stosowanie mimo wszystko może przyczynić się do powstawania skutków ubocznych. Poniżej znajdziesz niektóre z nich:

  1. Zwiększenie apetytu – stymuluje apetyt i potencjalny przyrost masy ciała.
  2. Zmęczenie – powoduje uczucie zmęczenia i zwiększoną potrzebę snu.
  3. Bóle głowy i zawroty głowy – powoduje głowy i zawrotów głowy, które mogą być związane ze zmianami ciśnienia krwi lub innymi mechanizmami.
  4. Podwyższony poziom cukru – zwiększa poziom cukru we krwi i stanowi ryzyko dla osób z predyspozycjami do cukrzycy lub z już istniejącą cukrzycą.

To kilka przykładowych skutków ubocznych, z którymi mogą borykać się osoby stosujące Ibutamoren w swojej diecie. Jeśli planujesz kurację, to koniecznie sprawdź pełną listę skutków ubocznych po konsultacji z lekarzem.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.