Twente Enschede zremisowało u siebie z Hannoverem 96 2:2 (1:0) w meczu 1. kolejki grupy L Ligi Europy. Bohaterem gości był Artur Sobiech, który strzelił bramkę i zaliczył asystę przy samobójczym golu.

Twente Enschede zremisowało u siebie z Hannoverem 96 2:2 (1:0) w meczu 1. kolejki grupy L Ligi Europy. Bohaterem gości był Artur Sobiech, który strzelił bramkę i zaliczył asystę przy samobójczym golu Petera Wisgerhofa.

Według przedmeczowych zapowiedzi, polski napastnik miał znaleźć się w wyjściowym składzie niemieckiego zespołu, jednak rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło natomiast Filipa Bednarka.

Obie drużyny rozpoczęły mecz z dużym animuszem, jednak skuteczniejsi byli Holendrzy. Już w 7. minucie do siatki trafił Willem Janssen, który korzystając na biernej postawie obrońców, uderzył nie do obrony z okolic 20 metra.

Po tym wydarzeniu, Twente kompletnie zdominowało swoich rywali i gdyby w lepszej dyspozycji byli napastnicy z Dusanem Tadiciem na czele, gospodarze mogli prowadzić różnicą co najmniej trzech goli.

Widząc nieporadność swojego zespołu, trener Mirko Slomka postanowił wpuścić od pierwszych minut drugiej części gry Artura Sobiecha, który zastąpił bardzo słabo spisującego się Mohammeda Abdellaoue.

Początkowo nie zmieniło to sytuacji na boisku, bowiem w 54. minucie do siatki trafił Nader Chadli, wyprowadzając miejscowych na dwubramkowe prowadzenie. Futbolówka po strzale Belga odbiła się jeszcze od Jana Schlaudraffa i kompletnie zmyliła Rona Roberta Zielera.

Później do odrabiania wyniku zabrali się goście, którzy zaczęli od groźnego strzału Schlaudraffa. W 67. minucie Hannoverowi udało się strzelić kontaktową bramkę. Zza pola karnego uderzył Konstantin Rausch, piłka po rykoszecie znalazła się pod nogami Sobiecha, a ten skierował ją do pustej bramki.

Już cztery minuty później padło wyrównanie. W roli głównej ponownie wystąpił Sobiech, po którego strzale, futbolówka odbiła się od Petera Wisgerhofa i wpadła do siatki. Gola zapisano jako samobójcze trafienie holenderskiego obrońcy.

W końcówce obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie udało się to żadnej z nich. Swoją okazję miał również Sobiech. W 77. minucie jego uderzenie głową obronił Mihaylov.