W ramach ostatniej 10. kolejki eliminacji Mistrzostw Świata 2018 w grupie B Łotwa podejmowała na własnym stadionie Andorę. W drużynie gospodarzy od pierwszej minuty wystąpił Valerijs Sabala (piłkarz Podbeskidzia Bielsko – Biała), który wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. Inni zawodnicy LOTTO Ekstraklasa: Pavels Steinbors (Arka Gdynia) i Vitalijs Maksimenko (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) usiedli na ławce rezerwowych reprezentacji kraju bałtyckiego.

Trzy dni wcześniej obie drużyny nie spisały się medal. Łotwa tylko zremisowała z słabymi Wyspami Owczymi 0:0, a Andora przegrała z Portugalią 0:2. Żadna z drużyn nie może już liczyć na awans do finałów MŚ 2018, co więcej już przed ostatnią kolejką byli pewni, że zajmą dwa ostatnie miejsca w tabeli grupy B.

Faworytem tego spotkania była oczywiście Łotwa, chodź w żadnym z ostatnich ośmiu meczu w eliminacjach nie potrafili wygrać. Już w 12. minucie gola dla gospodarzy zdobył Davis Ikaunieks po strzale głową. Siedem minut później wynik podwyższył Valerijs Sabala, napastnik na codzień występujący w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Trzeba wspomnieć, że był bardzo aktywny w dzisiejszym meczu. Kilka minut później po faulu, długo nie podnosił się z murawy. Na szczęście nic groźnego Sabalowi się nie stało. Do końca pierwszej części gry, wyraźnie kontrolowali przebieg gry Łotysze, stwrzając sobie kilka dogodnych okazji. Jednak wynik nie uległ zmianie i do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 2:0 dla zespołu prowadzonego przez Aleksandrsa Starkovsa.

Druga połowa to spokojna gra gospodarzy, którzy niemal nie atakowani przez rywala nie forsowali tempa. W 59. minucie napastnik Podbeskidzia stzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Cztery minuty później wynik na 4:0 podwyższył Davis Ikaunieks. Obie drużyny miały okazję na zmianę wyniku, lecz żadna z nich nie potrafiła tego dokonać.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0. Bardzo dobry mecz w wykonaniu napastnika Podbeskidzia – Valerijsa Sabali, który był aktywny przez cały występ i udokumentował to dubletem. Steinbors z Arki Gdynia oraz Maksimenko z Termelicki nie podnieśli się z ławki rezerwowych. Łotysze przerwali złą passę 8 meczy bez zwycięstwa i zajęli 5 miejsce w grupie B z dorobkiem 7 punktów, natomiast Andora przegrywa swój czwarty mecz z rzędu i zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie z 4 punktami. Grupę wygrała Portugalia po wspaniałym zwycięstwie nad Szwajcarią 2:0.