Mistrz Niemiec – Bayern Monachium wygrał z wiceliderem RB Lipskiem 2:0. Robert Lewandowski standardowo wyszedł w podstawowym składzie, strzelił gola, ale niestety kilka minut później zasygnalizował kontuzję i jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, opuścił boisko.

W hicie Bundesligi w ramach 10. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium podejmował na własnym stadionie RB Lipsk. Stawką meczu był fotel lidera, gdyż wpadkę zaliczyła Borussia Dortmund, która przegrała z Hannoverem 96, aż 2:4.

Gospodarze od początku meczu ruszyli do ataków i po jednym z nich przed polem karnym faulowany był Robben. Po weryfikacji VAR, sędzia ukarał Willia Orbana czerwoną kartą i przyznał Bayernowi rzut wolny. Wykonawcą był poszkodowany, jednak po wspaniałym strzale, fantastyczną interwencją popisał się Gulacsi, który wybił piłkę na rzut rożny. W 19. minucie po dobrej akcji Robbena, piłkę otrzymał James, który z 12 metrów wyłożył nogę i dał prowadzenie gospodarzom. Bayern dalej atakował i w 38. minucie po zagraniu Javi Martineza, bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski. Po bramce naszego reprezentanta, Polak zgłosił kontuzję i został zmieniony jeszcze przed końcem pierwszej połowy.

W drugiej połowie Bayern kontrolował przebieg spotkania i dał sobie stracić dwubramkowego prowadzenia. Ostatecznie wygrał z wiceliderem i zajął pierwsze miejsce w Bundeslidze.

Z jednej strony cieszy nas dziesiąty gol w 10. kolejce Bundesligi, z drugiej zaś zejście Lewandowskiego z boiska przeraża. Robert doznał kontuzji mięśnia dwugłowego lewego uda. Póki co czekają go badania, które wyjaśnią co mu dokładnie dolega i na jak długi czas będzie musiał pauzować.