Reprezentacja Polski, przygotowująca się do EURO 2012 w austriackim Lienzu, rozgromiła w meczu sparingowym lokalny Rapid 8:0 (3:0). Po dwa trafienia dla „biało-czerwonych” zaliczyli Kamil Grosicki i Michał Kucharczyk.

Polacy objęli prowadzenie po kwadransie gry po trafieniu debiutującego w kadrze Rafała Wolskiego. Dziewięć minut później padła druga bramka dla podopiecznych Franciszka Smudy. Dośrodkowywał Sobiech, a piłkę do własnej siatki skierował jeden z obrońców gospodarzy.

W 35. minucie wynik spotkania na 3:0 podwyższył Michał Kucharczyk, który grał na nietypowej dla siebie pozycji prawego obrońcy. Kolejne cztery gole padły łupem Polaków grających za granicą. Do siatki trafiali: w 50. minucie Grosicki, pięć minut później Mierzejewski, w 65. minucie jeszcze raz Grosicki oraz w 70. minucie Brożek.

Wynik meczu kwadrans przed końcem ustalił Kucharczyk. „Biało-czerwoni” zagrali bez Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka, Wojciecha Szczęsnego, Macieja Rybusa, Ludovica Obraniaka, Damien Perquis i Kamila Glika, którzy dołączą do kadry w późniejszym terminie.

Poważniejszy sprawdzian podopiecznych Franciszka Smudy czeka w najbliższy wtorek. Polacy w Klagenfurcie zmierzą się z Łotwą. Przed polsko-ukraińskim turniejem „biało-czerwoni” zagrają także ze Słowacją (26 maja) i Andorą (2 czerwca). 8 czerwca w meczu otwarcia EURO 2012 zmierzą się z Grecją.

Mecz sparingowy
Rapid Lienz – Polska 0:8 (0:3)
Wolski 15, gol samobójczy 29, Kucharczyk 35, 75, Grosicki 50, 65, Mierzejewski 55, Brożek 70

Sędzia: Tomasz Frankowski (Polska)