No image

W ramach pierwszej kolejki australijskiej Hyundai A-League Melbourne Victory podejmowało na własnym stadionie drużynę FC Sydney, gdzie od sierpnia br. występuje polski pomocnik Adrian Mierzejewski. Mecz zakończył się wygraną gości 1:0.

W pierwszej odsłonie obie drużyny miały swoje szanse na objęcie prowadzenia, lecz żadna z nich nie potrafiła udokumentować tego w postaci gola. W drugiej połowie po akcji Sky Blues piłkę niefortunnie wybijał obrońca Thomas Deng i pokonał własnego bramkarza Lawrence Thomasa. Była to 53. minuta, kiedy goście objeli prowadzenie. Trener Sydney za wszelką cenę chciał dowieść wynik do końca i zastosował zmiany na piłkarzy bardziej defensywnych. W 75. minucie boisko opuścił Polak Adrian Mierzejewski. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i obrońcy tytułu mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie.

Od dwóch lat drużyny spotkały się ze sobą sześciokrotnie. W żadnym z tych spotkań Melbourne Victory nie potrafiły wygrać. Ta niemoc potrwa przynajmniej jeszcze do 26 stycznia 2018 roku, gdzie drużyny ponownie się spotkają.

Trener Sydney FC Graham Arnold w konferencji pomeczowej nie krył zadowolenia z wygranej swojej drużyny. W ciepłych słowach wyraził się o Adrianie Mierzejewskim, oceniając debiut Polaka jako wyjątkowy. Wierzy, że pomoże jego drużynie zdobyć w tym sezonie wiele trofeów.