W pojedynku mistrza z wicemistrzem Litwy zwycięsko wyszli ci drudzy, którzy pewnie wygrali na własnym obiekcie 2:0 (0:0). Przy pierwszej bramce dla Žalgirisu Wilno asystował Jakub Wilk.

W podstawowym składzie na potyczkę z Ekranasem Poniewież trener Marek Zub wystawił obu rodaków – Kamila Bilińskiego oraz Jakuba Wilka. Osłabieni niedawną stratą m.in. Emilijusa Zubasa (obecnie GKS Bełchatów) i Vytautasa Lukšy (Polonia Warszawa) przyjezdni nie potrafili zagrozić bramce gospodarzy.

Pierwsze trafienie padło dopiero w 69. minucie. Po dograniu Wilka do siatki trafił Luka Perič. Pięć minut później wynik prestiżowego pojedynku ustalił Mantas Kuklys. W 90. minucie Biliński opuścił plac gry, a zmienił go Tomislav Pek.

Dzięki cennej zdobyczy punktowej stołeczny klub zajmuje drugą pozycję w tabeli mając tyle samo punktów co pierwszy Atlantas Kłajpeda. Ekranas jest czwarty.