Udinese Calcio przegrało w meczu o Trofeo Bortolotti z Atalantą Bergamo 0:1 (0:0). Jedyna bramka padła w drugiej połowie, kiedy bramki drużyny z Udine strzegł były bramkarz Lechii Gdańsk – Wojciech Pawłowski.

Trener Francesco Guidolin zdecydował się dać w dzisiejszym meczu szansę obu bramkarzom. W pierwszej jedenastce znalazł się Wenezuelczyk Rafael Romo, zaś w drugiej połowie dostępu do bramki Bianconerich strzegł już Wojciech Pawłowski. Na jego nieszczęście decydująca o wyniku bramka padła w drugiej połowie. W 85. minucie po błędzie w ustawieniu formacji obronnej Udinese Simone Tiribocchi skierował głową piłkę do siatki ustalając w ten sposób wynik meczu na 1:0.

Po odejściu z klubu ze Stadio Friuli Słoweńca Samira Handanovicia, wszystko wskazuje na to, że to właśnie między Pawłowskim, a Romo rozegra się walka o miano bramkarza numer 1.