W meczu rozgrywanym w ramach Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski do lat 20 uległa Włochom 1:3 (0:2). W pierwszej połowie wystąpiło dwóch piłkarzy z klubów zagranicznych.

W podstawowym składzie trener Jacek Zieliński wystawił Wojciecha Pawłowskiego z Udinese Calcio oraz Piotra Parzyszka z De Graafschap. W 8. minucie polski golkiper popełnił błąd, który natychmiast wykorzystał Giacomo Beretta. Młody napastnik Genoi CFC (obecnie gra na wypożyczeniu w trzecioligowej AC Pavii) pięć minut później minął byłego zawodnika gdańskiej Lechii i wyprowadził Włochów na dwubramkowe prowadzenie.

Na początku drugich 45 minut w miejsce Pawłowskiego wszedł Rafał Leszczyński, a Parzyszka zastąpił Radosław Wiśniewski. Goście błyskawicznie strzelili trzeciego gola. Na listę strzelców wpisał się wypożyczony z Milanu do Ascoli Calcio, Marco Ezio Fossati. Honorowego gola dla Biało-Czerwonych zdobył w 59. minucie zmiennik napastnika De Graafschap.

Polacy mają do rozegrania jeszcze jeden mecz w ramach turnieju. 5 czerwca zagrają z Włochami na wyjeździe. W przypadku wygranej nasi piłkarze awansują na drugie miejsce. Puchar zapewniony mają już Niemcy.