W ostatniej kolejce turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U-19 Polska przegrała z Holandią 1:3 (0:1), mimo, że do 90. minuty utrzymywał się remis. W zespole gospodarzy zagrało czterech zawodników, występujących za granicą.

W podstawowej jedenastce naszej kadry wybiegli m.in. Oskar Rybicki (Hamburger SV), Gracjan Horoszkiewicz (Hertha Berlin), Martin Kobylański (Werder Brema) i Piotr Zieliński (Udinese Calcio).

Polacy stracili gola jako pierwsi. W 37. minucie do siatki trafił Anass Achahbar. Pół godziny gry później udało się doprowadzić do wyrównania, za sprawą bramki Mariusza Stępińskiego, któremu asystował Karol Linetty.

Gdy kibicom we Wronkach wydawało się już, że „Biało-Czerwoni” zdołają utrzymać ten cenny remis, Polacy stracili dwie bramki. W kilkadziesiąt sekund dwa trafienia zaliczył piłkarz Ajaxu Amsterdam, Nick de Bondt.

Reprezentacja Polski U-19 i tak ma powody do radości, bowiem już wcześniej zapewniła sobie awans do drugiej fazy eliminacji, która rozpocznie się wiosną przyszłego roku.