Reprezentacja Polski U-19 pokonała swoich rówieśników z San Marino 2:0 (0:0) w meczu 1. kolejki turnieju el. do Mistrzostw Europy. Najlepszym zawodnikiem spotkania był gracz Udinese Calcio, Piotr Zieliński.

18-latek w 49. minucie wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Tomasz Kędziora. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Zieliński sam trafił do siatki, ustalając wynik wtorkowego pojedynku.

Grający w włoskiej Primaverze piłkarz rozegrał pełne 90 minut. Jego partner z ataku Jakub Legierski (FC Hlučín), został zmieniony po pierwszej połowie. Całe spotkanie rozegrali także Oskar Rybicki (Hamburger SV) i Martin Kobylański (Werder Brema). W 33. minucie, z powodu kontuzji, boisko opuścił Adrian Liberacki (Reggina Calcio).

W innym meczu trzeciej grupy Holandia rozgromiła Maltę 5:0. W kolejnym spotkaniu „biało-czerwoni” zmierzą się z Maltą. Mecz odbędzie się w czwartek we Wronkach.