W meczu 1. kolejki turnieju el. do Mistrzostw Europy U-19 reprezentacja Polski rozgromiła Maltę 5:0 (2:0). Dzięki tej wygranej nasza kadra zapewniła sobie awans do kolejnej fazy eliminacji.

W podstawowym składzie drużyny prowadzonej przez Janusza Białka wybiegło czterech piłkarzy grających poza Polską. Byli to: Oskar Rybicki (Hamburger SV), Gracjan Horoszkiewicz (Hertha Berlin), Martin Kobylański (Werder Brema) oraz Piotr Zieliński (Udinese Calcio).

Polacy objęli prowadzenie w 21. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Martin Kobylański, a piłkę do siatki skierował Kamil Włodyka. Siedemnaście minut później dogranie Patryka Stępińskiego zamienił na gola Piotr Zieliński, dla którego jest to drugie trafienie w tych eliminacjach.

Osiem minut po zmienie stron ponownie idealnym dośrodkowaniem z wolnego popisał się Kobylański, a maltańskiego bramkarza pokonał inny zawodnik grający w Niemczech, czyli Gracjan Horoszkiewicz. W 59. minucie z murawy zszedł pomocnik Udinese Calcio, a jego miejsce zajął napastnik FC Hlučín, Jakub Legierski. Kilkadziesiąt sekund później swoją drugą bramkę strzelił Włodyka, a asystował mu Robert Sulewski. Kwadrans przed końcem meczu wynik na 5:0 po zagraniu Tomasza Kędziory ustalił Legierski.

Polska, wraz z Holandią ma po dwa zwycięstwa w 3. Grupie. Obie drużyny zapewniły sobie już promocję do II fazy eliminacji. O tym, kto wyjdzie z pierwszego miejsca z grupy zadecyduje niedzielne starcie tych ekip. Mecz zostanie rozegrany o 13:00 we Wronkach.