W rozegranym w ramach przygotowań do turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy towarzyskim spotkaniu, reprezentacja Polski U-17 wysoko rozgromiła rówieśników z Litwy aż 5:0 (2:0). Jedną z bramek strzelił Patryk Parol.

Napastnik Chievo Werona, dla którego był to debiut w kadrze, otworzył wynik meczu w 10. minucie. Siedem minut później było już 2:0 dla „biało-czerwonych”, kiedy do siatki trafił Robert Bartczak.

W przerwie spotkania, rozgrywanego w systemie 2×40 minut, trener Robert Wójcik postanowił zdjąć z boiska jedynego polskiego zawodnika, który na co dzień gra w klubie zagranicznych – Patryka Parola. Jego miejsce zajął Dawid Kownacki.

Cztery minuty później kolejną bramkę dla Polski zdobył Michał Gałecki. W 51. minucie padł czwary gol dla „biało-czerwonych”, którego autorem był Kownacki. Wynik meczu w 78. minucie ustalił Bartczak.

Polska U-17 – Litwa U-17 5:0 (2:0)