Reprezentacja Polski do lat 17 pokonała na wyjeździe Bułgarię 2:1 (1:0) w meczu 1. kolejki grupy 4 eliminacji do Mistrzostw Europy. Podopieczni Roberta Wójcika zapewnili sobie wygraną w doliczonym czasie gry.

Bohaterem „biało-czerwonych” był Grzegorz Tomasiewicz. Zawodnik Legii Warszawa najpierw w 16. minucie wyprowadził Polaków na prowadzenie, a w 82. minucie zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce Pawła Stolarskiego. Jedynego gola dla gospodarzy strzelił w 31. minucie Vladimir Aitov.

W wyjściowym składzie Polski znalazło się dwóch zawodników, którzy na co dzień występują w klubach zagranicznych – Paweł Bochniewicz (Reggina Calcio) oraz Patryk Parol (Chievo Werona), który został zmieniony przez Dawida Kownackiego w 41. minucie.