Reprezentacja Polski U-17 w swoim ostatnim spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy wygrała 2:1 (0:0) z najsłabszym w grupie Izraelem. Mimo zwycięstwa Biało-Czerwoni nie awansowali do turnieju finałowego na Słowacji.

W podstawowym składzie podopiecznych Roberta Wójcika wybiegł Karol Hallmann z juniorów Herthy BSC Berlin. Prowadzenie objęliśmy w 51. minucie po golu Michała Gałeckiego, jednak w 65. minucie wyrównał wprowadzony zaledwie 120 sekund wcześniej Ori Or Eiloz.

W 68. minucie selekcjoner postanowił postawić wszystko na jadną kartę i wprowadził drugiego napastnika. Za Roberta Bartczaka na boisku pojawił się zawodnik VfL Wolfsburg, Oskar Zawada. Roszada przyniosła zamierzony skutek, bowiem w ostatniej minucie to właśnie snajper „Wilków” trafił do siatki.

Ewentualny awans nie zależał jedynie od Polaków. Niestety w pojedynku Szwajcarów z Czechami zwycięsko wyszli ci pierwsi i z pierwszego miejsca awansowali do finałów Mistrzostw Europy.