Reprezentacyjny debiut Szymona Walczaka, który od pięciu lat mieszka w Norwegii, przypadł właśnie na potyczkę młodych Biało-Czerwonych z tą skandynawską drużyną. Polska zwyciężyła bardzo pewnie 3:0 (2:0).

Stoper FK Fyllingsdalen od razu został rzucony na głęboką wodę przez Roberta Wójcika, który wystawił go w podstawowym składzie. Cała polska drużyna spisała się bardzo dobrze. Mecz w ramach towarzyskiego turnieju ułokładał się od samego początku, bowiem już w 4. minucie do siatki trafił gracz Lecha Poznań, Dawid Kownacki.

Tuż przed przerwą drugą bramkę dla naszej kadry zdobył na co dzień piłkarz Górnika Wałbrzych, Michał Bartkowiak. Kwadrans po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę za Kownackiego wszedł Krystian Peda z Pogoni Szczecin i to właśnie on pięć minut przed końcem spotkania ustalił wynik na 3:0.

Polaków jutro czeka mecz z Danią, która rozbiła dziś Litwę aż 4:0. Z najsłabszą ekipą naszej grupy zmierzymy się w poniedziałek 15 kwietnia.

Polska U-16 – Norwegia U-16 3:0 (2:0)
Kownacki 4, Bartkowiak 39, Peda 75

Polska: Bartłomiej Drągowski – Paweł Marczuk, Szymon Walczak, Mateusz Wieteska, Marcin Gałkowski – Miłosz Kozak (74. Damian Piotrowski), Filip Jagiełło, Michał Walski (41. Szymon Kuźma), Michał Bartkowiak (65. Adam Gołuński) – Adam Ryczkowski (74. Michał Borecki), Dawid Kownacki (55. Krystian Peda)