W najprawdopodobniej najważniejszym meczu towarzyskiego turnieju reprezentacja Polski do lat 16 uległa Danii 1:2 (0:0). Całe spotkanie na środku obrony rozegrał gracz norweskiego FK Fyllingsdalen Szymon Walczak.

Jedyny gol dla Polaków padł w 6. minucie drugiej połowy. Do bramki Daniela Iversena trafił Adam Ryczkowski. Goście po sześciu minutach odpowiedzieli jednak trafieniem Kaspera Nissena. Decydującą o losie spotkania bramkę zdobył w 62. minucie Daniel Stückler.

Gdyby Biało-Czerwoni wygrali dzisiejszy mecz, byliby niemal pewni trumfu w turnieju. W obecnej sytuacji stawką poniedziałkowej potyczki z Litwą, która pokonała dziś Norwegię 2:0, będzie drugie miejsce.

Polska U-16 – Dania U-16 1:2 (0:0)