VfR Neumünster przegrało u siebie z Holstein Kiel 1:4 (1:2) w meczu 4. kolejki Regionalligi Nord. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Jarosław Lindner, który zdobył aż trzy bramki dla zwycięzców. Były to jego pierwsze trafienia w tym sezonie.

Polski napastnik rozpoczął strzelanie w 18. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Rafaela Kaziora i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. W 37. minucie padło wyrównanie, a autorem gola był Christoph Maliszewski. Już minutę później Holstein ponownie objęło po trafieniu Marcela Schieda.

Przez znaczną część drugiej połowy wynik meczu nie ulegał zmianie. Dopiero w 81. minucie swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Lindner. Polak wykorzystał dobre podanie Marca Heidera i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Dzisięć minut później, polski napastnik ustalił wynik meczu, kompletując tym samym hat-tricka. Ponownie świetnie z prawego skrzydła dogrywał Heider, a Lindnerowi wystarczyło tylko trafić do pustej bramki.

Dzięki wygranej, Holstein Kiel awansowało na 5. pozycję w lidze. VfR Neumünster utrzymało pozycję wicelidera rozgrywek, ale ma na swoim koncie o jeden mecz rozegrany więcej, niż zespół Polaka.