Przemysław Trytko zdobył dwie bramki w meczu pierwszej z drugą drużyną z tabeli niemieckiej Regionalligi Nordost. Mimo jego goli wicelider – Carl Zeiss Jena remisuje u siebie z RB Lipsk 4:5 (2:3).

Poza kadrą gości znalazł się Vincent Rabiega. Trytko wybiegł w podstawowym składzie i już w 1. minucie trafił do siatki. Nie minęło pięć minut, a piłkarze sponsorowani przez Red Bull’a doprowadzili do remisu. Trzecią bramkę w tym sezonie zdobył Carsten Kammlott.

Po 34 minutach wydawało się, że jest już „pozamiatane”. Było już wtedy 1:3 po golu Bastiana Schulza i drugim golu Kammlotta. Przed zejściem do szatni nadzieje gospodarzom przywrócił jednak Matthias Peßolat. W 60. minucie swoją piątą bramkę dla ekipy z Jeny zdobył były zawodnik Jagiellonii Białystok.

W 74. minucie Thiago Rockenbach trafił do siatki z rzutu karnego. Kolejną bramkę dołożył Matthias Morys. Zespół Przemysława Trytki odpowiedział już tylko jednym golem. Jego autorem był Gábor Dvorschák.