Trabzonspor zremisował w wyjazdowym meczu z Samsunsporem 1:1 w ramach 3. kolejki tureckiej Süper Lig. W składzie bordowo-niebieskich wystąpiło dwóch Polaków – Arkadiusz Głowacki, który rozegrał pełne 90 minut oraz Adrian Mierzejewski, który podczas meczu doznał urazu i musiał zostać zmieniony w 61. minucie spotkania.

Na razie nie wiadomo, jak groźny jest uraz polskiego pomocnika i czy będzie mógł wystąpić w następnym meczu swojej drużyny.

Prowadzenie drużynie z Trabzonu w 32. minucie dał Burak Yilmaz, a wyrównał w 85. Ergun Teber.

Poza wspomnianą dwójką Trabzonspor reprentują także bracia Brożkowie. Paweł spędził cały mecz na ławce rezerwowych, a Piotr leczy kontuzję.

Po trzech kolejkach najbardziej „polska” turecka drużyna zajmuje odległe, 15. miejsce w ligowej tabeli.