Jakub Tosik rozegrał swój pierwszy mecz w barwach Karpatów Lwów. Polski obrońca wystąpił w spotkaniu 2. kolejki ukraińskiej Premier Lihi, w którym jego zespół wysoko przegrał z Illicziwecem Mariupol 1:5 (1:3).

Goście, którzy w pierwszym pojedynku w nowym sezonie przegrali z Metalistem Charków, objęli prowadzenie w 12. minucie po golu Konstantina Kravchenki. Ukrainiec trzy minuty później podwyższym wynik spotkania na 0:2.

W 16. minucie padła kolejna bramka dla Illicziwecu. Do bramki strzeżonej przez Martina Bogatinova trafił Vitaliy Fedotov. Gospodarzom jeszcze przed przerwą udało się strzelić kontaktową bramkę, dzięki Pavlo Ksonzowi.

W 59. minucie czwartą bramkę dla gości zdobył Fedotov. Dziesięć minut później na boisku pojawił się Jakub Tosik. Polak, zmieniając Pavlo Ksonza, zaliczył swój debiut w ukraińskiej ekstraklasie.

W 81. minucie wynik spotkania na 1:5 ustalił Bohdan Butko. Dzięki wygranej, Illicziweć awansował na trzecie miejsce w tabeli. Karpaty są dziesiąte.