Mateusz Taudul zadebiutował w barwach pierwszego zespołu Evertonu FC. 17-letni bramkarz rozegrał 90 minut w sparingowym meczu z Morecambe FC, który zakończył się wygraną drużyny Polaka 4:1 (3:0).

Grający w rezerwowym składzie zespół z Liverpoolu, nie miał problemów z pokonaniem niżej klasyfikowanego rywala. Już w 7. minucie drużynę na prowadzenie wyprowadził Francisco Junior, który popisał się ładnym strzałem z 25 metrów.

W 37. minucie wynik spotkania na 2:0 podwyższył Apostolos Vellios, który wykorzystał dokładne podanie Leona Osmana. Trzy minuty 31-letni pomocnik ponownie wystąpił w roli asystenta i podał do Jacka Rodwella, który przelobował Barry’ego Roche.

W 63. minucie czwartą bramkę dla zespołu z Premier League strzelił Victor Anichebe. Nigeryjczyk bardzo dobrze uderzył z okolic 18 metra i nie dał szans bramkarzowi rywali.

W ostatniej akcji sobotniego spotkania padła honorowa bramka dla Morecambe. Bierność obrońców Evertonu wykorzystał Jim Bentley, który pokonał Taudula.

Morecambe FC – Everton FC 1:4 (0:3)
Bentley 90 – Francisco 7, Vellios 37, Rodwell 40, Anichebe 63

Morecambe: Roche (77 Woodhead) – Parrish (77 Doyle), Threlfall, McGee (46 Burrow), McCready, Haining (71 Williams), Fleming (46 Reid), Wright (46 McDonald), Alessandra (46 Mwasile), Redshaw (46 Carlton), Ellison (46 Drummond)