MFK Karviná pokonała w meczu sparingowym beniaminka trzeciej ligi czeskiej – FK Mikulovice 3:1 (2:1). Ostatnią bramkę dla zwycięzców strzelił reprezentant Polski U-19 Jakub Legierski.

Młody napastnik rozpoczął na ławce, natomiast w podstawowym składzie wybiegł Mariusz Sobala, który w najbliższym czasie najprawdopodobniej opuści szeregi czeskiego drugoligowca.

W 20. minucie w polu karnym powalony został Jan Svatonský i arbiter podyktował „jedenastkę”. Bez problemów wykorzystał ją Admir Vladavič. W 37. minucie drugiego gola dla Karviny strzelił testowany napastnik Marian Timm.

Gracze FK Mikulovice odpowiedzieli błyskawicznie. Już kilkadziesiąt sekund później Lukas Chlebek mógł unieść ręce w geście triumfu. Nadzieje na osiągnięcie korzystnego wyniku prysły w 82. minucie, kiedy to wprowadzony w drugiej połowie Jakub Legierski ustalił wynik na 3:1 uderzeniem z 20 metrów.