Drużyna Mateusza Słodowego – Viktoria Žižkov spadła z czeskiej ekstraklasy. W ostatnim spotkaniu sezonu polski obrońca zagrał 90 minut. Jego klub na pożegnanie z Gambrinus Ligą zremisował 1:1 (0:0) z Hradec Králové.

Po bezbramkowej pierwszej połowie meczu do ataku rzucili się gospodarze. Zaowocowało to golem Mateja Sivrića z 58. minuty. Kilka minut później wyrównał, wprowadzony chwilę wcześniej Vojtěch Štěpán.

Młodzieżowy reprezentant Polski rozegrał w tym sezonie 20 spotkań, w których otrzymał trzy żółte kartki.

Oprócz Viktorii, która zajęła ostatnie mijsce w tabeli z ligi spadł również Bohemians Praga 1905. Hradec Králové zakończył rozgrywki na 13. pozycji. Mistrzem Czech został Slovan Liberec.