NK Bela Krajina, w której występuje 24-letni Artur Kamiński spadła z zaplecza słoweńskiej ekstraklasy. W ostatniej kolejce drużyna polskiego obrońcy wygrała u siebie 3:0 (2:0) z NK Radomlje. Polak rozegrał cały mecz.

Wynik spotkania w 7. minucie otworzył Denis Dervišević. Na 2:0 podwyższył najlepszy strzelec drużyny z miasta Črnomelj – Anto Pejić (11. gol w lidze). Trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy Josip Špelić.

Artur Kamiński przyszedł do NK Bela Krajina przed rundą wiosenną z NK Livar. W tym czasie wystąpił w jedenastu meczach ligowych. Otrzymał w nich cztery żółte kartki oraz zdobył jedną bramkę (11. marca w zremisowanym 1:1 meczu z ND Dravinja).

Mimo wywalczonych trzech punktów Bela Krajina pozostała na przedostatnim miejscu w tabeli i spadła z ligi razem z NK Šmartno 1928. Do Prva Slovenska Nogometna Liga awansował Aluminij Kidričevo. NK Dob (2. miejsce w tym sezonie) powalczy natomiast o ten awans w barażach z przedostatnią drużyną słoweńskiej ekstraklasy – ND Triglav Kranj.

Mistrzem Słowenii w tym sezonie została drużyna NK Maribor.