W „polskim meczu“ 13. kolejki włoskiej Serie A Sampdoria Genua niespodziewanie pokonała mistrzów kraju – Juventus 3:2! Na boisku mogliśmy oglądać trzech Polaków: Wojciecha Szczęsnego (Juventus) oraz Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linetty’ego (obaj Sampdoria).

Informacja o tym, że Szczęsny, który pełni rolę rezerwowego w zespole „Starej Damy“ pojawi się w wyjściowym składzie, pojawiła się kilkanaście godzin przed rywalizacją. Podstawowy golkiper, Gianluigi Buffon odpoczywa po meczach reprezentacji i dostał czas na dojście do siebie po odpadnięciu z eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. W pierwszym składzie wyszedł również Bereszyński. Na ławce mecz rozpoczęli natomiast Linetty i Dawid Kownacki (ten drugi nie pojawił się jednak na boisku).

W niedzielę w Genui emocji i bramek nie brakowało. Gospodarze rozegrali nadspodziewanie dobre zawody i zasłużyli na nagrodę w postaci trzech punktów. Wielkie strzelanie rozpoczęło się dopiero po przerwie. W 55. minucie wynik otworzył Duvan Zapata. Kolejne dwie bramki padły kilkanaście minut później, obie dla Sampdorii. Ich autorami byli Lucas Torreira i Gian Marco Ferrari.

Trzybramkowe prowadzenie praktycznie rozstrzygnęło losy rywalizacji, ale w samej końcówce kibice gospodarzy mogli czuć się poddenerwowani. Wszystko dlatego, że „Juve“ strzelił dwie bramki. Najpierw gola zdobył  Gonzalo Higuain, a później Paulo Dybala. Na więcej gościom nie starczyło jednak czasu i spotkanie zakończyło się niespodziewaną wygraną Sampdorii.