W 4. kolejce Eredivisie swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Roda Kerkrade. „Polska” drużyna pokonała na własnym stadionie Willem II Tilburg 3:0, a pełne 90 minut w jej barwach rozegrał Filip Kurto.

Pierwszego gola gospodarze strzelili dopiero w 39. minucie, a szczęśliwcem okazał się Sanharib Malki. Po przerwie Roda ponownie ruszyła do natarcia, ale na drugą bramkę kibice na stadionie musieli czekać aż do 74. minucie, gdy za sprawą Krisztiana Nemetha było 2:0.

5 minut później Jorden Peters wyleciał z boiska i stało się jasne, że zwycięstwa gospodarzom już nic nie zabierze. Piłkarze Rody nie zadowolili się jednak dwubramkową przewagą i w 81. minucie Adil Ramzi ustalił wynik spotkania na 3:0.

Tradycyjnie przez 90 minut spotkania między słupkami bramki gospodarzy wystąpił Filip Kurto. Jak widać po wyniku Polak rozegrał dobre spotkanie i może cieszyć się z czystego konta. Cały mecz na ławce przesiedział Mateusz Prus, a Mikołaj Lebedyński i Adrian Lis nie załapali się do meczowej „18”.

Dzięki tej wygranej gospodarze wydostali się z ostatniego miejsca w tabeli i teraz zajmują 10 lokatę, ale może prześcignąć ich kilka drużyn, które mają o jedno spotkanie rozegrane mniej.