W towarzyskim meczu, rozegranym w Chicago, reprezentacja Polski zremisowała z USA 2:2. Bramki dla „biało czerwonych” strzelili Adam Matuszczyk i Jakub Błaszczykowski, występujący na co dzień w niemieckiej Bundeslidze.

W 11. minucie pierwszą okazję do strzelenia bramki mieli gospodarze. Altidore podał piłkę do Dempseya, a ten zza pola karnego uderzył ponad bramką. W kolejnej akcji Amerykanie byli już skuteczniejsi. Bardzo dobre podanie od Jonesa otrzymał Altidore i w sytuacji sam na sam nie dał szans Arturowi Borucowi.

Dziesięć minut później powinien być remis. Ludovic Obraniak świetnie zagrał do Roberta Lewandowskiego, jednak napastnik Borussii Dortmund przegrał pojedynek z Timem Howardem. W 26. minucie Howard z trudem obronił strzał z dystansu Matuszczyka.

W 30. minucie padła bramka dla „biało-czerwonych”. Obraniak podał na szesnasty metr do Matuszczyka, a ten mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali. Dziesięć minut później zza pola karnego próbował Błaszczykowski, jednak Howard nie dał się zaskoczyć. W 42. minucie Polacy mieli dużo szczęścia, bowiem Altidore trafił w poprzeczkę.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. W 52. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego celnym strzałem głową wykończył Onyewu. Sześć minut później w sytuacji sam na sam lepszy od Altidore’a był Boruc. W 61. minucie z bardzo mocny strzał z rzutu wolnego oddał Obraniak, ale Howard obronił.

W 72. minucie Polacy ponownie wyrównali. Obraniak znalazł w polu karnym Błaszczykowskiego, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę przy dalszym słupku bramki. W końcówce meczu Amerykanie mogli strzelić zwycięskiego gola, jednak w zamieszaniu podbramkowym dobrze spisał się Boruc.