Mateusz Klich po raz pierwszy od 24 października znalazł się w wyjściowym składze Leeds United. Polski piłkarz rozegrał pełne 90 minut w niedzielnym meczu Pucharu Anglii, w którym jego drużyna mierzyła się na wyjeździe z Newport County. Lepsi w tej rywalizacji okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1. Należy również odnotować, że pełny mecz w barwach Leeds zanotował mający polskie korzenie Szwed, Paweł Cibicki.

Sytuacja obu zawodników nie jest najlepsza. Zarówno Klich, jak i Cibicki w tym sezonie grają mało i raczej nikomu w klubie nie zależy na tym, by wciąż reprezentowali oni Leeds United. Zresztą, już na początku grudnia w mediach pojawiła się informacja o tym, że klub będzie chciał zimą sprzedać obu graczy. Pytanie, jakie są na to szanse, ponieważ działacze liczą ponoć na to, że na tych transferach trochę zarobią.

Polskich kibiców szczególnie powinien interesować los Klicha, który teoretycznie ma szansę na wyjazd na mundial do Rosji z reprezentacją Polski. Tyle, że jak na razie nic nie wskazuje na to, by znalazło się dla niego miejsce w kadrze trenera Adama Nawałki. Klich miał odbudować się właśnie w Leeds United, z którym związał się latem. Tymczasem w lidze tylko raz pojawił się na placu gry od pierwszej minuty. Można zatem zakładać, że samemu pomocnikowi będzie zależało na zmianie barw.

Jeśli chodzi o niedzielny mecz, to bardzo dobrze rozpoczął on się dla gości. Już w 9. minucie gola na 1:0 strzelił Gaetano Berardi. Długo wydawało się, że to Leeds odniesie zwycięstwo, ale w 76. minucie samobójczego gola strzelił Conor Shaughnessy. W samej końcówce Newport zadało decydujący cios, a konkretnie zrobił to Shawn McCoulsky. Później czerwoną kartkę zobaczył jeszcze gracz gości, Samuel Saiz i wiadomo było, że jest po rywalizacji.