1. FC Köln II pokonało FC Schalke 04 II 4:2 (0:2) w meczu 30. kolejki Regionalligi West. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił polski napastnik Kacper Przybyłko, dla którego było to piąte trafienie w rezerwach klubu z Kolonii.

Pierwsza połowa była bardzo udana dla gości. Po bramkach z 7. i 28. minuty Albana Sabaha, rezerwy Schalke prowadziły 2:0. Rozczarowany grą swoich podpiecznych Dirk Lottner  postanowił dokonać zmian w przerwie spotkania. Od 46. minuty na placu gry pojawił się Przybyłko, który niespodziewanie rozpoczął mecz na ławce.

1. FC Köln II zaczęło odrabianie strat od gola z rzutu karnego Stefana Schwellenbacha w 51. minucie. Cztery minuty później bramkę strzelił Przybyłko. W 70. minucie było już 3:2 dla gospodarzy po trafieniu Juliana Schwarza. Osiem minut gości pogrążył Stefan Thelen.

Dzięki wygranej druga drużyna 1. FC Köln utrzymała 4. pozycję w tabeli. Rezerwy Schalke zajmują 10. lokatę.