VVV Venlo pokonało Rodę Kerkrade 2:0 (1:0) w meczu 16. kolejki holenderskiej Eredivisie. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 43. minucie czerwoną kartką został ukarany Paweł Kieszek.

Były bramkarz FC Porto został usunięty z boiska po faulu na Nigeryjczyku Ahmedzie Musie. Z racji tego, że sytuacja ta miała miesjce w polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę. Do bramki gości wszedł Mateusz Prus, ale nie udało mu się obronić strzału Barry’ego Maguire.

W drugiej połowie Polak po raz drugi musiał wyciągnąć piłkę z siatki. W 83. minucie podanie Musy na gola zamienił Brian Linssen, ustalając wynik spotkania.

Trzeci z naszych rodaków w barwach Rody Mikołaj Lebedyński cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Dzięki wygranej Venlo odbiło się od dna i awansowało na 17. miejsce w tabeli. Roda zajmuje 10. pozycję.