Borussia Dortmund przegrała z Sevillą FC 0:1 w meczu 2. kolejki grupy J Ligi Europy. W barwach gospodarzy spotkanie w podstawowej jedenastce rozpoczęli Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

W pierwszej części meczu Borussia miała przewagę, jednak nie potrafiła jej udokumentować. Dośrodkowań Błaszczykowskiego nie potrafili zamienić na gola koledzy z zespołu. W końcówce pierwszej połowy bramkę strzelili goście, a dokładniej Luca Cigarini.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Marcel Schmelzer ujrzał czerwoną kartkę, co znacznie zmniejszyło szansę Borussii. Sevilla grała bardzo defensywnie, co okazało się skuteczną taktyką. Najbliższy wyrównania był Shinji Kagawa, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Jakub Błaszczykowski, który został zmieniony w 76. minucie przez Roberta Lewandowskiego. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie.

Borussia Dortmund – Sevilla FC 0:1