Reprezentacja Polski pokonała Danię 3:2 (1:2) w towarzyskim meczu rozegranym na PGE Arenie w Gdańsku. Bramki dla podopiecznych Waldemara Fornalika strzelili Mateusz Klich, Waldemar Sobota i Piotr Zieliński, a debiut w kadrze zaliczył Łukasz Szukała.

„Biało-czerwoni” objęli prowadzenie już w 5. minucie. Świetną akcją po prawej stronie boiska popisał się Jakub Błaszczykowski, który będąc przy linii końcowej, wycofał piłkę na dwunasty metr do Klicha, a pomocnik PEC Zwolle precyzyjnym strzałem trafił w górny róg bramki.

Mało brakowało, a dwie minuty później „Kuba” sam zdobyłby gola. Po dwójkowej akcji Klicha z Robertem Lewandowskim, świetną sytuację miał skrzydłowy Borussii Dortmund, ale jego uderzenie nie sprawiło problemów Stephanowi Andersenowi.

Duńczycy wyrównali w 18. minucie. Po faulu debiutującego Szukały sędzia podyktował rzut wolny dla gości. Bardzo mocnym i dokładnym strzałem popisał się Christian Eriksen, a Wojciech Szczęsny nie zdołał sparować futbolówki poza światło bramki.

W końcówce pierwszej połowy goście po raz drugi pokonali bramkarza Arsenalu Londyn. Z lewego skrzydła świetnie dośrodkował Nicolai Boilesen, a Martin Braithwaite wygrał pojedynek główkowy z Waldemarem Sobotą i nie dał szans Szczęsnemu.

Czternaście minut po wznowieniu drugiej części gry Polakom udało się doprowadzić do wyrównania. Błaszczykowski wyczekał, aż na czystą pozycję wyjdzie Sobota i w tempo podał do pomocnika Śląska Wrocław, a ten wykorzystał pojedynek sam na sam z Andersenem.

Już dwie minuty później podopieczni Waldemara Fornalika ponownie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne Szukały niedokładnie wybijał Simon Kjær. Piłka trafiła pod nogi Klicha, który wystawił ją Piotrowi Zielińskiego, a ten umieścił futbolówkę pod poprzeczką.

W 77. minucie niespodziewanie z rzutu wolnego uderzał Błaszczykowski, jednak golkiper gości z trudem odbił piłkę zmierzającą blisko krótkiego słupka jego bramki. W ostatnim kwadransie obie drużyny grały skutecznie w obronie i więcej goli już nie padło.