Dzięki Polakowi Sebastianowi Tyrale w meczu 2 Bundesligi ekipa Vfl Osnabrueck miała rzut karny. Na stadionie Osnatel-Arena gospodarze podejmowali drużynę z Frankfurtu (FSV Frankfurt). Mecz zakończył się wynikiem 1:4, a „jedenastka” wykorzystana przez Bjórna Lindemanna dała tylko honorowe trafienie dla VFL.

Drużyna FSV Franfurt nie pozwalała na nic ekipie Polaka, po dziesięciu minutach gry było już 0:2 dla gości. A pięć minut przed końcem pierwszej połowy wynik wyglądał 0:4. Bramki zdobywali odpowiednio: Momar N’Diaye, Mario Ffillinger oraz Mike Wunderlich który zaliczył dwa trafienia.

Tyrała zagrał cały mecz a w 83 minucie został podyktowany rzut karny.

VFL Osnabrueck dotychczas zdobył 14 punktów w czternastu meczach 2 Bundesligi. Drużyna Polaka zajmuje 14 miejsce w tabeli.