Reprezentacja Polski U-17 pokonała Belgów 1:0 (0:0) w pierwszym meczu Mistrzostw Europy rozgrywanych w Słowenii. Zwycięskiego gola strzelił Mariusz Stępiński.

Obie drużyny od początku grały bardzo ambitnie. Bardzo dobrze od początku w polskiej ekipie prezentował się piłkarz Lecha Poznań Karol Linetty. W pierwszej połowie obie reprezentacje miały kilka szans na zdobycie gola, jednak świetne zawody rozgrywali obaj bramkarze.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli „Biało-Czerwoni”. Od początku nasza drużyna atakowała bramkę Pirada. Najlepszą szansę na zdobycie gola miał w 42.minucie Rudol, jednak jego strzał rewelacyjnie obronił bramkarz Belgów. Nasi rywale też mieli swoje szansę, ale w naszej bramce nie do pokonania był Pogorzelec, który popisał się kilkoma rewelacyjnymi interwencjami.

Jedyny gol padł w 65.minucie. Po dużym błędzie bramkarza oraz jednego z obrońców Belgii, Rabiega przejął piłkę, podał do Stępińskiego, a napastnik Widzewa Łódź pewnie pokonał bramkarza rywali.

Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają w poniedziałek o 20.15, a ich rywalem będzie Słowenia.