Piotr Zieliński zaliczył asystę w zremisowanym 2-2 meczu 3. kolejki Serie A przeciwko Napoli. Podanie Zielińskiego z 3. minuty meczu na bramkę zamienił Riccardo Saponara. Zieliński w 72. minucie został zmieniony przez Leandro Paredesa. Całe spotkanie w bramce Empoli rozegrał Łukasz Skorupski.

Świetnie rozpoczął mecz z renomowanym przeciwnikiem reprezentant Polski. Polak wykazał się trzeźwym umysłem i świetnym podaniem uruchomił reprezentanta Włoch, który nie miał problemów z pokonaniem Pepe Reiny, Radość Empoli z prowadzenie trwała zaledwie 4. minuty, wówczas Lorenzo Insigne pokonał Łukasza Skorupskiego. Gospodarze byli dzisiaj dobrze dysponowani i w 18. minucie Pucciarelli strzelił drugiego gola. Napoli odpowiedziało golem Allana z 50. minuty i na więcej ich już nie było stać, tym samym podział punktów stał się faktem. Dla Empoli był to pierwszy zdobyty punkt w tym sezonie.