Marcus Piossek strzelił swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Były reprezentant Polski U-21 trafił do siatki w piątkowym meczu 26. kolejki Regionalligi Süd, w którym jego Karlsruher SC II pokonał na wyjeździe FSV Frankfurt II 3:1 (2:0).

Goście objęli prowadzenie już w 5. minucie za sprawą bramki Patricka Dullecka. Cztery minuty później było już 2:0 dla drugiej drużyny Karlsruher SC. Do siatki trafił Marcus Piossek. Polski pomocnik odbudowuje formę w rezerwach po poważnej kontuzji, której doznał na początku sezonu. Zagrał po raz trzeci, przy czym był to jego pierwszy występ w pełnym wymiarze czasowym.

Zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli drużyna z Frankfurtu starała się zdobyć kontaktową bramkę, co udało im się w 62. minucie. Strzelcem gola Maik Vetter. Nie udało im się jednak doprowadzić do remisu bowiem w 88. minucie czerwoną kartką za faul został ukarany bramkarz Jannis Pellowski, a sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Sebastian Rutz.