W meczu 1/16 finału Pucharu Ligi Francuskiej, Stade Brest przegrało u siebie z OGC Nice 2:4 (1:3). Jedną z bramek dla zwycięzców strzelił aspirujący do gry w reprezentacji Polski, Timothee Kolodziejczak.

20-latek wybiegł w podstawowym składzie gości, jednak nie swojej dotychczasowej pozycji lewego obrońcy, a pomocnika. Decyzja Claude Puela zajęła się strzałem w „10”, bowiem Kolodziejczak w 10. minucie otworzył wynik spotkania, wykorzystując sytuację sam na sam. Fatalnie w tej sytuacji zachował się bramkarz, Alexis Thébaux.

Wyrównanie padło w 26. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do własnej bramki skierował golkiper Nice, David Ospina. Jeszcze przed przerwą gością udało się wyjść na prowadzenie, a także je powiększyć. Dwa gole strzelił bowiem Dario Cvitanich. Argentyńczyk trafiał do siatki w 37. oraz w 43. minucie.

Po przerwie Brest rzucił się do odrabiania strat, czego efektem była bramka Jonathana Ayité z 54. minuty. Gospodarzy nie było jednak stać na więcej, a w doliczonym czasie gry stracili jeszcze jednego gola. Fantastycznym strzałem nożycami popisał się Valentin Eysseric i przypieczętował awans Nice od 1/8 finału.