W spotkaniu 17. kolejki tureckiej Süper Lig Trabzonspor pokonał Orduspor 4:1 (3:0). Piękną asystę przy pierwszym golu dla zwycięzców zaliczył reprezentant Polski Adrian Mierzejewski.

W wyjściowym składzie gospodarzy znalazło się miejsce dla dwóch Polaków: Arkadiusza Głowackiego oraz Adriana Mierzejewski. Do kadry meczowej nie zostali powołani Paweł Brożek, z powodu limitu liczby obcokrajowców oraz jego brat bliźniak Piotr, dochodzący do pełnej sprawności po kontuzji.

Trabzonspor objął prowadzenie w 22. minucie. Z lewej strony piłkę do Mierzejewskiego zagrał Serkan Balci, a Polak piętą przedłużył podanie, które dotarło do Halila Altıntopa. Turecki napastnik przelobował bezradnego Saso Fornezziego.

Autorem kolejnych trzech goli dla „Bordowo-Niebieskich” był Burak Yılmaz. Najskuteczniejszy napastnik Süper Lig w obecnym sezonie trafiał do siatki w 34. (rzut karny), 42. i 76. minucie.

Honorową bramkę dla Ordusporu strzelił w 90. minucie Hakan Özmert.

Mierzejewski grał do 67. minuty, kiedy został zmieniony przez Volkana Sena. Głowacki zaliczył całe spotkanie.