Tavşanlı Linyitspor przegrało u siebie z Konyasporem Kulübü 1:2 (1:2) w spotkaniu 20. kolejki tureckiej Bank Asya 1. Lig. Jedną z bramek dla zwycięzców strzelił polski napastnik Marcin Robak.

29-latek trafił do siatki już w 6. minucie, otwierając wynik meczu. W 36. minucie Mehmet Besler doprowadził do remisu. W doliczonym czasie pierwszej połowy gola dla gości Recep Aydin i jak się później okazało, była to bramka na wagę trzech punktów.

Robak rozegrał całe spotkanie. W barwach Konyasporu wystąpił także Mariusz Pawełek. Były bramkarz Wisły Kraków wyszedł w podstawowym składzie, a po pierwszej połowie został zmieniony przez Ercumenta Kafkasyaliego. Powodem zejścia Polaka z boiska był najprawdopodobniej uraz.

Dzięki wygranej goście awansowali na 5. pozycję w tabeli, która gwarantuje udział w barażach o awans do Süper Lig. Tavşanlı zajmuje 9. lokatę.