W pierwszym spotkaniu sezonu 2012/2013 włoskiej Serie A Udinese Calcio przegrało na wyjeździe z byłym klubem Artura Boruca, Fiorentiną 1:2. Na ławce gości cały mecz siedzieli Wojciech Pawłowski i Piotr Zieliński.

Dla obu Polaków jest to debiut na ławce włoskiego klubu w oficjalnym meczu. Stało się to możliwe dzięki nowemu przepisowi, wprowadzonemu trzy dni temu – na ławce rezerwowych we włoskiej lidze może zasiadać do 12 zawodników.

Dzisiejsze spotkanie lepiej rozpoczęli goście i po 28 minutach wyszli na prowadzenie. Dogranie Luisa Muriela zamienił na gola Maicosuel. „Fioletowi” odpowiedzieli trafieniem w 67. minucie. Strzał Stevana Jovetića odbił się od obrońcy Udinese i wpadł „za kołnierz” bezradnego Željko Brkića. Zwycięska bramka padła w 90. minucie. Na listę strzelców wpisał się ponownie Jovetić.

Możemy się spodziewać, że w następnej ligowej kolejce na ławce „Zebr” ponownie zobaczymy dwójkę Polaków. 2 sierpnia Udinese zmierzy się z Juventusem Turyn.