OGC Nice pokonało u siebie Stade Brest 4:2 (0:0) w meczu 5. kolejki francuskiej Ligue 1. Asystę przy jednym z goli dla gospodarzy zaliczył Timothee Kolodziejczak, który niedawno zadeklarował chęć gry dla reprezentacji Polski.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym, chociaż dwie dogodne sytuacje mieli zawodnicy gości. W obu sytuacjach brakowało im jednak dokładności i ich strzały nie zmierzały w światło bramki.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry prowadzenie objęli gospodarze. Akcję z lewej strony zainaugurował Kolodziejczak, zbiegł do środka mijając dwóch rywali i podał do Camela Meriema, który ładnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Pięć minut później było już 2:0 dla Nice, bowiem do siatki trafił Nemanja Pejčinović. W 69. minucie padł kolejny gol dla gospodarzy, a jego autorem był Eric Bauthéac. Dziewięć minut potem kontaktową bramkę z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką w polu karnym przez Kolodziejczaka, zdobył Jonathan Ayité.

W doliczonym czasie gry dla OGC trafił jeszcze Valentin Eysseric i wydawało się, że więcej goli już nie padnie. Tak się jednak nie stało, bowiem chwilę później, po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy i błędzie bramkarza, strzałem głową wynik spotkania ustalił Paul Baysse.

Ligue 1 – 5. kolejka
OGC Nice – Stade Brest 4:2 (0:0)
Meriem 46, Pejčinović 51, Bauthéac 69, Eysseric 90+1 – Ayité 78 (k), Baysse 90+2

Sędzia: Wilfried Bien