Całkiem dobrze spisali się Polacy występujący w 1 rundzie Carling Cup. Z czwórki Polaków odpadł tylko Tomasz Cywka ze swoim Derby Country, które przegrało 2-3 u siebie ze Shrewsburn.

Cywka wszedł na boisko w 63 minucie przy stanie 1-3. Żeby odwrócić losy meczów nie starczyło mu jednak czasu. Polski pomocnik ostatnio nie ma pewnego miejsca w składzie, dlatego musi w każdym meczu udowadniać trenerowi Nigelowi Cloughowi swoją przydatność do zespołu.

Pozostali Polacy grali całe spotkania, a ich zespoły awansowały do kolejnej rundy. Najbardziej szczęśliwe było zwycięstwo Nottingham Forrest Radosława Majewskiego, które po karnych wyeliminowało lokalnego rywala – Notts Country. Po dogrywce było 3-3, a Nottingham wyrównało w 120 minucie.

Zespoły naszych bramkarzy awansowały do 2 rundy spokojnie. Artur Krysiak rozegrał 90 minut i zachował czyste konto, a jego koledzy z ofensywy zdobyli dwie bramki i Exeter wyeliminował Yeovil.

Bartosz Białkowski, który na codzień jest rezerwowym, swoją szansę dostaje w pucharach. W dzisiejszym meczu prezentował się przyzwoicie, a Southampton pokonał 4-1 Torquay.