Nowy nabytek czeskiej MFK Karviná Mariusz Sobala po raz pierwszy wystąpił w oficjalnym spotkaniu drugoligowca. Polak zagrał w pojedynku 18. kolejki Druhej ligi, a jego zespół został rozbity 0:3 (0:2) przez 1. SC Znojmo.

Defensywny pomocnik wybiegł w podstawowym składzie, a na ławce zasiadł Jakub Legierski. Dzisiejsze zawody to popis jednego zawodnika. Już w 10. minucie Marek Heinz popisał się perfekcyjnym strzałem z 18 metrów i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po siedmiu minutach doświadczony pomocnik ponownie trafił do siatki. W 30. minucie trener przyjezdnych zdecydował się na zmianę. Padło właśnie na Mariusza Sobalę, który rozgrywał słabe spotkanie. Zastąpił go Richard Vaněk.

W przerwie Jan Pánik przeprowadził kolejną roszadę. Na placu gry pojawił się Legierski, który zmienił Romana Fischera. Wprowadzenie polskiego snajpera nie przyniosło oczekiwanych skutków, gdyż Karviná zamiast strzelić bramkę, straciła trzecią. Hat-tricka skompletował 30-krotny reprezentant Czech.