Borussia Dortmund niespodziewanie przegrała z Hoffenheim. Asystę w wysoko przegranym przez Köln meczu z Schalke zaliczył Sławomir Peszko. Kolejne zwycięstwa odniosły zespoły Tyrały i Polanskiego.

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund)
Kapitan reprezentacji Polski pojawił się na boisku w 54. minucie, zmieniając Mario Götze. Kilka minut później mógł zaliczyć asystę, ale jego wrzutkę zmarnował Perisić.

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)
Polski napastnik rozegrał całe spotkanie w barwach Borussii. Lewandowski był aktywny, jednak ani razu poważnie nie zagroził bramce rywali.

blankŁukasz Piszczek (Borussia Dortmund)
Prawy obrońca grał przez pełne 90 minut. W 65. minucie przeprowadził świetną akcję. Piszczek minął dwóch rywali i idealnie podał do Perisica, ale ten fatalnie spudłował.

blankSebastian Boenisch (Werder Brema)
Reprezentant Polski z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze meczowej. Jego zespół przegrał na wyjeździe 0:1.

Bayer Leverkusen – Werder Brema 1:0
Kadlec 85

Sędzia: Felix Brych
Widzów: 30210

blankMateusz Klich (VfL Wolfsburg)
Polski pomocnik z trybun oglądał pechową porażkę jego zespołu. Zwycięską bramkę dla Bayernu strzelił w 91. minucie Luiz Gustavo.

VfL Wolfsburg – Bayern Monachium 0:1
Luiz Gustavo 90+1

Sędzia: Knut Kircher
Widzów: 30000

blankAdam Matuszczyk (1. FC Köln)
22-latek rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Na placu gry pojawił się dopiero w 74. minucie zmieniając Mato Jajalo.

blankSławomir Peszko (1. FC Köln)
Były skrzydłowy Lecha Poznań wyszedł w podstawowym składzie drużyny i już w 12. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Podolskiego. W 56. minucie Peszkę zmienił Roshi.

Schalke 04 – 1. FC Köln 5:1
Huntelaar 42 (k), 47, 85, Holtby 48, Raúl 59 – Podolski 12

Sędzia: Giudo Winkmann
Widzów: 61000

blankEugen Polanski (1. FSV Mainz 05)
Świeżo upieczony reprezentant Polski rozegrał 90 minut w wygranym przez jego zespół spotkaniu z SC Freiburg. Mainz obecnie jest liderem Bundesligi.

SC Freiburg – 1. FSV Mainz 05 1:2
Cissé 90’+1 – Risse 64, Choupo-Moting 79

Sędzia: Thorsten Kinhofer
Widzów: 20600

blankArtur Sobiech (Hannover 96)
Pozyskany przed sezonem z Polonii Warszawa napastnik nadal leczy kontuzję i nie jest brany pod uwagę przy wyborze składu. Pod jego nieobecność Hannover odniósł drugie zwycięstwo.

1. FC Nürnberg – Hannover 96 1:2
Pekhart 56 – Abdellaoue 18, Rausch 27 (k)

Sędzia: Marco Fritz
Widzów: 37212

blankAlan Stulin (1. FC Kaiserslautern)
Urodzony w Bolesławcu zawodnik ponownie nie znalazł się w kadrze meczowej swojej drużyny.

1. FC Kaiserslautern – FC Augsburg 1:1
Shechter 80 – Mölders 9

Sędzia: Tobias Welz
Widzów: 40200

blankMarcus Piossek (Karlsruher SC)
Młody piłkarz, po transferze do nowego klubu, ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej. Tak było i tym razem.

Karlsruher SC – Eintracht Braunschweig 1:3
Staffeldt 9 – Kumbela 28, Vrančić 35, Kruppke 90+1

Sędzia: Thomas Metzen
Widzów: 19648

blankSebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth)
Polak po jednym meczu w pierwszym wrócił na ławkę rezerwowych. Na boisko wszedł w 71. minucie, zmieniając Schröcka. Dwanaście minut wcześniej padła zwycięska bramka dla drużyny Tyrały, która obecnie zajmuje 2. miejsce w tabeli.

SC Paderborn 07 – SpVgg Greuther Fürth 0:1
Nöthe 59

Sędzia:
Norbert Grudzinski
Widzów: 6174

blankDavid Blacha (SV Sandhausen)
Niespełna 21-latek na boisku pojawił się w 76. minucie, zmieniając Davida Ulma. Tyrała wszedł na plac gry przy wyniku 2:2 i nie zdołał poprowadzić zespołu do zwycięstwa.

3. Fußball-Liga – 4. kolejka
SpVgg Unterhaching – SV Sandhausen 2:2
Tunjić 12, Ziegler 67 – Löning 14, Schulz 29

Sędzia: Aarne Aarnink
Widzów: 1650

blankMichał Gardawski (VfL Osnabrück)
Polski napastnik grał do 75. minuty, kiedy został zmieniony przez Pauliego. Przez ten czas nie zdołał pokonać bramkarza, co udało się drużynie przeciwnej.

VfL Osnabrück – SSV Jahn Regensburg 0:1
Laurito 4

Sędzia: Rene Rohde
Widzów: 8600

blankMateusz Szczur (SV Babelsberg 03)
21-letni obrońca nadal nie zadebiutował w nowym klubie. Szczur z ławki rezerwowych obserwował porażkę swojego zespołu.

SV Babelsberg 03 – 1. FC Saarbrücken 1:3