Adrian Mierzejewski zdobył bramkę i zaliczył asystę w pierwszym meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy z Derry City. Jego Trabzonspor Külübu pokonał u siebie zespół z Irlandii Północnej 4:2 (3:2).

Reprezentant Polski rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie i już w 10. minucie trafił do siatki, dobijając strzał Olcana Adına. Sześć minut później było już 2:0 dla tureckiej drużyny, kiedy gola strzelił Paulo Henrique. Gospodarze nie zamierzali składać broni i w 24. minucie kontaktową bramkę zdobył David McDaid.

Osiem minut później Derry trafiło ponownie za sprawą Patricka Kavanagha. W 35. minucie Polak po raz drugi spróbował zagrozić bramkarzowi rywali, jednak jego uderzenie zostało zablokowane. W 39. minucie padł trzeci gol dla Trabzonsporu, kiedy do własnej siatki trafił kapitan przyjezdnych Barry Molloy.

Siedem minut po wznowieniu drugiej części spotkania Mierzejewski dośrokował z rzutu rożnego, a czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Giray Kaçar. W 64. minucie polski pomocnik groźnie uderzał, jednak dobrze spisał się Gerard Doherty. Cztery minuty później „Mierzej” opuścił boisko, a jego miejsce zajął Alanzinho.

Liga Europy – II runda eliminacji (1. mecz)
Trabzonspor Külübu – Derry City 4:2 (3:2)