Wicemistrz Węgier, Ferencváros Budapeszt pokonał w finale Pucharu Ligi Debreczyn 2:1 (1:0), dzięki czemu stołeczna drużyna mogła po raz drugi w historii świętować zdobycie tego trofeum.

Michał Nalepa mógł jedynie z pozycji kibica podziwiać popis swoich kolegów, którzy już po ośmiu minutach gry wyszli na prowadzenie. Roland Ugrai wykorzystując rzut karny przybliżył swój klub do triumfu w finale. W 32. minucie piłkarz Debreczyna Bence Ludánszki brutalnie sfaulował przeciwnika i osłabił swój zespół wylatując z boiska.

Grający w przewadze przyjezdni już na początku drugiej połowy wyprowadzili drugi cios, który ostatecznie pokrzyżował plany czwartej drużyny w tabeli węgierskiej ekstraklasy. Było ich jedynie stać na kontaktową bramkę autorstwa Dušan Brkovicia z 73. minuty.