Bramkarze Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański i Grzegorz Sandomierski awansowali ze swoimi klubami do Ligi Mistrzów. Nie powiodło się za to Ivo Pękalskiemu, którego Malmö FF nie zdołało odrobić strat z pierwszego spotkania.

We wtorkowych meczach eliminacyjnych, oprócz Wisły Kraków, o awans do Ligi Mistrzów walczyły dwa kluby, w których kadrach znajdują się polscy piłkarze. W meczu z Dinamo Zagrzeb do 81. minuty grał Ivo Pękalski. Jego Malmö FF wygrało u siebie 2:0, jednak do fazy grupowej awansowali Chorwaci, którzy zwyciężyli w pierwszym meczu 4:1.

W drugim spotkaniu KRC Genk, którego piłkarzem jest Grzegorz Sandomierski pokonało po rzutach karnych Maccabi Haifa. Polski bramkarz nie mógł zagrać, bowiem wcześniej występował w barwach Jagiellonii Białystok w eliminacjach Ligi Europy.

Dzisiaj o awans walczył Arsenal Londyn, w którego kadrze znajdują się Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański. W bramce „Kanonierów” stanął 21-latek, który w 39. minucie został pokonany przez Di Natale. Polak zrehabilitował się Włochowi w 59. minucie, kiedy obronił wykonywany przez niego rzut karny. W drugiej połowie Arsenal odpowiedział trafieniami van Persiego i Walcotta i to zespół Polaków awansował do Ligi Mistrzów.