Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Udinese Calcio 2:1 w meczu rewanżowym rundy play-off eliminacji Ligi Mistrzów i awansował do fazy grupowej. W bramce gości świetnie spisał się Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny.

Gospodarze objęli prowadzenie w 39. minucie po golu Antonio Di Natale. W 55. minucie wyrównał Robin van Persie, który wykorzystał podanie Gervinho. Cztery minuty później Di Natale, mógł strzelić swoją drugą bramkę, jednak wykonywany przez niego rzut karny obronił Szczęsny.

Ta sytuacja zemściła się na Udinese w 70. minucie, kiedy bramkę dla „Kanonierów” strzelił Theo Walcott. Do końca meczu wynik się nie zmienił i to Arsenal zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów – IV runda eliminacji (rewanż)
Udinese Calcio – Arsenal Londyn 1:2 (1:0)