Estońskie Nõmme Kalju przegrało z azerskim Khazarem Lankaran 0:2 (0:1) w spotkaniu I rundy eliminacji do Ligi Europy i pożegnało się z rozgrywkami. W zespole gospodarzy, w kadrze meczowej nie znalazł się Marcin Zomerski.

Faworytem dzisiejszego meczu było Nõmme. W rozegranym tydzień temu w Lankaran spotkaniu padł remis 2:2. W związku z tym gospodarzom wystarczył bezbramkowy wynik, aby awansować do kolejnej rundy.

Khazar objął prowadzenie w 41. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Adriana Piţa, na gola zamienił pomocnik Ruslan Abışov. Taki wynik dawał Azerom zwycięstwo w dwumeczu.

Gospodarze nie zamierzali rezygnować z walki, dlatego od początku drugiej połowy zdecydowanie zaatakowali. Ich starania nie przynosiły jednak rezultatu.

Dodatkowo w 85. minucie, kontrę przeprowadzoną przez Randalla Brenesa, skutecznie wykończył rezerwowy Branimir Subašić.

Khazar awansował do II rundy eliminacji, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy Lechem Poznań, a kazachskim Zhetysu Taldykorgan.

Liga Europy – I runda eliminacji (rewanż)

Nõmme Kalju – Khazar Lankaran 0:2 (0:1)